دلایل خاموش شدن آیفون تصویری
16
مرداد

دلایل خاموش شدن آیفون تصویری

آیفون تصویری به شما کمک می کند تا شخصی که زنگ منزل شما را به صدا درآورده مشاهده کنید. بنابراین از نظر امنیتی خرید و استفاده از آیفون تصویری بسیار پیشنهاد می شود. گاهی ممکن است آیفون های تصویری دچار مشکل شوند و به صورت ناگهانی با خاموش شدن آن ها رو به رو شوید اگر برای شما هم چنین اتفاقی افتاده و از دلیل آن اطلاع ندارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بررسی انواع مشکلات آیفون تصویری

  1. زنگ خوردن درب باز کن تصویری بدون نمایش تصویر
  2. فعال شدن حالت چشمک زن نشانگر led
  3. خاموش شدن نشانگر led روی درب باز کن
  4. خاموش شدن دستگاه
  5. باز نشدن درب

دلایل خاموش شدن آیفون تصویری

خاموش شدن و قطع شدن دستگاه آیفون تصویری مشکلات بسیاری را برای مصرف کننده به همراه دارد. به همین دلیل در این بخش از مقاله به بررسی دقیق دلایل خاموش شدن آیفون تصویری می پردازیم.

لیستی از دلایل خاموش شدن آیفون تصویری:

  • نوسانات برقی
  • سوختن برد منبع تغذیه
  • سوختن برد های دیگر
  • سوختن فیوز شیشه ای
  • خراب شدن ترانس  ها

آشنایی با ساختار داخلی آیفون تصویری

باید بدانید که درون هر آیفون یک ساختار مهم برای دریافت برق و انجام عملیاتی مثل باز کردن درب وجود دارد. مهم ترین اجزا سازنده آیفون تصویری برد های آن هستند. برد های درب باز کن متنوع هستند و هر یک کاری را انجام می دهند. برد های درب باز کن تصویری شامل: برد الکتریکی، برد منبع تغذیه، برد صوتی نیز می باشند. بسیاری موارد دیگر مانند: لامپ، فیوز های شیشه ای، خازن و سیم های برق نیز وجود دارند که خرابی هر یک از این موارد می تواند عملکرد درب باز کن را دچار مشکل کند. اما مسئله این است که خاموش شدن آیفون تصویری به چه دلیلی اتفاق خواهد افتاد؟ در ادامه این مسئله را بررسی خواهیم کرد.

چرا آیفون تصویری به یکباره خاموش شده؟

همانطور که گفته شده اجزا سازنده درب باز کن باید سالم  باشند تا آیفون عملکرد درستی داشته باشد. بنابراین خاموش شدن دستگاه ارتباط مستقیمی با خراب شدن یکی از این اجزا مهم دارد. برد منبع تغذیه مهمترین اجزا سازنده درب باز کن است. بنابراین جریان برق را با استفاده از سیم برقی که به آن وصل شده دریافت کرده و به دیگر برد های درب باز کن برای اجرای قابلیت های متنوع می دهد. اگر درب باز کن شما دیگر عملکرد درستی ندارد و خاموش شده باید بدانید که منبع تغذیه آن به نسبت مدل درب باز کن به دلیل سوختگی باید تعویض شود.

نکته: توجه داشته باشید که تمامی مشکلات آیفون تصویری که به آن ها در ابتدای مقاله اشاره شده مرتبط با سوختگی برد منبع تغذیه نیز می باشند.

 بررسی دلایل خاموش شدن آیفون

 چرا آیفون خراب را باید سریع تعمیر کرد؟

همانطور که می دانید جریان برق از طریق سیم برق به برد منبع تغذیه فرستاده می شود. همچنین پاور وظیفه انتقال این جریان برق را دارد. بنابراین اگر مشکلاتی مانند: باز شدن درب و عدم نمایش تصویر یا خاموش شدن چراغ آیفون را در عملکرد آیفون خود مشاهده کرده اید. بسیار مهم است که آن را سریعا به یک متخصص برای تعمیر و تعویض قطعه سوخته ببرید. چرا که جریان برق بالا به سرعت دیگر اجزای مهم درب باز کن را دچار مشکل و در نهایت سوختگی خواهد کرد. بنابراین اگر به موقع برای تعمیر آیفون اقدام نکنید با پرداخت هزینه های بالا روبرو خواهید شد.

آشنایی با خطر تعویض فیوز شیشه ای با سیم

بسیاری از افراد برای تعمیر دستگاه های خود مثل درب باز کن از افراد متخصص استفاده نمی کنند و خود دست به کار می شوند. باید بدانید که در صورت ایجاد نوسانات برق و عملکرد نادرست آیفون در نهایت سوختن فیوز های شیشه ای به هیچ عنوان نباید آن ها را با سیم تعویض کنید. مهم است که فیوزهای شیشه ای را جایگزین کنید. چرا که سیم روشی غیراستاندارد و خطرناک به حساب می آید.

ارتباط مدت زمان استفاده از آیفون با عملکرد نادرست

باید بدانید که آیفون تصویری ها برای یک مدت زمان مشخص می توانند به درستی کار کنند. بنابراین اگر درب باز کن منزل شما بیشتر از 6 سال کار کرده است بهتر است به فکر خرید یک دستگاه جدید تر باشید. چرا که تعمیر آیفون قدیمی دلیل بر عملکرد صحیح و افزایش عمر دستگاه نخواهد بود. در نتیجه تنها یک هزینه تعمیرات پرداخت خواهد شد.


Instagram

لینک ویدئو مقاله در اینستاگرام کارن الکتریک
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد لحظه ای برای شما